U Orebiću na poluotoku Pelješcu, u srijedu 29. travnja, Savez Slovaka u RH dobio je najvažniji kapitalni objekt, suvremeni i funkcionalno opremljen prostor Kulturno edukativnog centra. Svečanom otvorenju nazočio je Predsjednik Slovačke republike Peter Pellegrini s Veleposlanicom Slovačke republike dr.sc. Hanom Kovačovom u pratnji visokih političkih i društvenih uzvanika. Plod je to velikog napora i zalaganja svih sastavnica Saveza Slovaka, ali prvenstveno, najveći doprinos u ovom uspješnom četverogodišnjem etapnom realiziranju ovog projekta dao je Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH i Vladimir Bilek, zastupnik za češku i slovačku nacionalnu manjinu.












May 7th, 2026

